Bolonais Color (Barevný boloňský psík)

Celková charakteristika: Malý společenský psík, spíše rezervovaný než výbojný, temperamentní a inteligentní, mazlivý a roztomilý.

Hlava – celek: Lebeční část je delší, než čenichová, hlava je harmonická v přirovnání k tělu. Lebka je na omak spíše plochá. Linie lebky a nosního hřbetu je rovnoběžná.

Pysky: Horní pysky nejsou příliš dlouhé, okrajová sliznice je černě pigmentovaná.

Chrup: Je úplný, skus je nůžkovitý, nebo klešťový.

Čenichová partie: Čenich má být prostorný, ne špičatý a je zakončen hranatým nosem, jehož barva je černá, nebo může být v barvě barevného odstínu srsti.

Oči: Mají výraz živého a inteligentního psa. Jsou kulaté a více otevřené. Z bočního pohledu není patrné bělmo. Víčka jsou černě pigmentovaná a nemohou být mandlového tvaru.

Uši: Zavěšené uši jsou v nasazení většinou lehce zvednuté, což činí zdání celkově širší hlavy. Uši jsou pokryty dlouhou srstí.

Krk: Je bez laloku, jeho délka odpovídá přibližně 1/3 délky trupu.

Přední končetiny: Jsou rovné a po celé délce jsou pokryty dlouhou srstí. Z profilu je zápěstí poněkud pronešené. Tlapky jsou oválné, polštářky černé, drápy tvrdé.

Zadní končetiny: Stehna jsou zaoblená, dobře zaúhlená. Hlezno nemá být příliš sevřené. Pánevní končetiny jsou rovné. Tlapky jsou méně oválné, než přední, polštářky černé, drápy tvrdé.

Trup: Délka trupu je větší, než kohoutková výška – obdélníkový formát (čím je trup kratší, tím lepší). Hrudník je široký, hluboký, žebra jsou klenutá a zaoblená. Rovná hřbetní linie přechází v lehce zaoblenou bederní partii. Slabiny jsou nepatrně vtažené.

Ocas: Je nasazen v prodloužené zádi a je nesen přetočený nad hřbetní linii.

Samci musí mít normálně vyvinutá varlata nacházející se v šourku.

Srst: Je hustá a dlouhá, měkká, hedvábná – vlnitá až kadeřavá, po celém těle stejně dlouhá. Nepřiléhá přímo k tělu, zdá se být nadýchaná.

Barva srsti: Kromě celobílého zbarvení jsou povoleny všechny barvy a barevné kombinace.

Kohoutková výška: Pes – do 28 cm, fena – do 26 cm.

makeWEB © 2008 HippoM - www.makeweb.cz